Ha lezajlott a piaci validáció és a következő lépés az értékesítés dinamikus növelése, és külföldre való terjeszkedés, akkor a Hiventures növekedési befektetési program neked szól.
Miről szól a Hiventures Növekedési befektetési program?
A növekedési befektetési program keretében olyan startup vállalkozások támogatására kerül sor, ahol már megvalósult a piaci validáció, a következő lépés pedig az értékesítési volumen dinamikus növelése és nemzetközi terjeszkedés.
A program során nem csak finanszírozás valósul meg, de aktív segítséget nyújtunk a stratégia kialakításában, menedzsment fejlesztésében, valamint további tőkebevonás lehetőségének feltérképezésében. A portfólión belül értékes tudásmegosztást is biztosítunk startupjaink számára.
Hogyan jelentkezhetek a Hiventures Növekedési befektetés programjába?
Olyan startupokat keresünk, amelyeknél az alábbi feltételek mindegyike teljesül:
- az innovatív vállalkozás nagy növekedési potenciállal rendelkezik
- a terméked vagy szolgáltatásod piaci validációja lezajlott
- megalapozott üzleti modellel rendelkeztek
- árbevételetek legalább 50 millió Ft éves szinten
- a következő mérföldkő a nemzetközi piacra lépés

Finanszírozás mértéke és formája
A finanszírozás tőkeemelés formájában valósul meg, melyet kiegészíthet tulajdonosi kölcsön is.
A Hiventures növekedési befektetés egyedi igények alapján, de jellemzően 250 - 1000 millió Ft összegben kínál befektetést a vállalkozások számára, ezért kisebbségi tulajdonrészt kérünk el. A folyósítás több részletben is történhet, a részletek egymáshoz való aránya változhat. További részletes információ találhatsz a befektetésről a termékleírás gombra kattintva.
Jelentkezési és elbírálási folyamat
1. Online jelentkezés
2. Személyes találkozó a befektetési menedzserrel
3. Üzleti terv ellenőrzése, piacelemzés és cégértékelés
4. Befektetési pitch előadása
5. Befektetési bizottsági döntés
6. Befektetési szerződés aláírása
7. Folyósítás
Gyakori kérdések
1. Mikor és milyen formában kapok visszajelzést a beadott jelentkezésről?
A beadott projekt státuszáról a www.startup.hiventures.hu/jelentkezes oldalon való belépés után tudsz tájékozódni.
2. Mi a beadott projekt értékelési szempontjai?
- Az eddig elért eredmények, mérföldkövek
- A projekt pénzügyi helyzete (költségstruktúra, bevételek, profit)
- A projekt innovatív jellege, és ennek igazolása
- Az üzleti modell megalapozottsága
- Projektgazdák múltbeli tapasztalatai
- A projektgazdák száma, a csapat összetétele
- Társbefektető megléte és befektetésének mértéke
- Társbefektető jellege (ha van)
3. Milyen költségek finanszírozhatóak a befektetésből?
A befektetési szerződésnek és az üzleti tervnek megfelelően minden olyan költség finanszírozható, amely a céltársaság működésével kapcsolatban felmerül, és amit a vonatkozó jogszabályok megengednek (pl. termékfejlesztés költségei, piaci validálás költségei, szellemi termékek védelme, munkabérek).
Rólunk mondták
Már több mint 250 innovatív vállalkozás a Hiventures portfólió családjában!

A Hiventuresszel nagyon gördülékeny kapcsolat alakult ki. Szinte minden hónapban tartunk tulajdonosi meetinget is, ahol beszámolunk az eredményekről és az esetleges nehézségekről. A nemzetközi árbevétel skálázása jelenti a legnagyobb kihívást most számukra, ám remek szakmai iránymutatást kaptak a Hiventurestől sok esetben például a pénzügyi tervezés, cash flow menedzsment és a következő Series A befektetés lehívása tekintetében is. Mivel a pénzügyi eredményeink az első 11 hónap után terv szerint alakulnak, ezért úgy látjuk közösen, hogy jó irányba tartunk!
Basa Richard, az Oriana ügyvezetője

A kapott befektetéssel be tudtunk lépni öt új országba, Oroszországba, Grúziába, Ukrajnába, Bulgáriába és Romániába az idén. Ráadásul egészen húsz országig skálázhatóvá tudtuk tenni a szervezetünket, folyamatainkat és a rendszereinket. Kifejezetten jó a kapcsolatunk a Hiventuressel, a board üléseken sok hasznos kérdést és visszajelzést kapunk. Nagyon hasznos, hogy a széles portfoliójuk miatt egyre csak gyűlik a tapasztalat és benchmark a Hiventures csapatnál; és ezt bölcsen meg is osztják velünk példákkal, de konkrét cégnevek nélkül, hogy ebből tudjunk tanulni. Ha számunkra releváns esemény van, arra meghívásokat kapunk, és bemutatnak minket szintén releváns külföldi VC-knek, hogy tudjuk építeni, tervezni a következő körös befektetésünket is.
Szekeres Péter a Neticle alapítója és ügyvezetője
Hiventures befektetési programok
Inkubációs befektetés
Kiknek?
Ötletgazdáknak, akik innovatív termékkel vagy szolgáltatásukra vonatkozóan kész koncepcióval rendelkeznek és legalább 2 fős csapatként finanszírozást keresnek startup vállalkozásuk elindításához.
Befektetés mértéke
15 – 65 millió Ft
9%-os tulajdonrésszel
Magvető befektetés
Kiknek?
Kész termékkel, prototípussal, validált üzleti modellel és legalább 1 értékesítéssel, valamint folyamatban lévő piaci tesztekkel, rendelkező mikro-, kis- és középvállalkozásoknak.
Befektetés mértéke
65 – 500 millió Ft
Egyedileg meghatározott kisebbségi tulajdonrész
Növekedési befektetés
Kiknek?
Minimum 50 millió forintos árbevétellel és nagy növekedési potenciállal rendelkező innovatív vállalkozásoknak, akik túl vannak a piaci validáción és a következő mérföldkő számukra a nemzetközi piacra lépés.
Befektetés mértéke
1 milliárd Ft-ig
Egyedileg meghatározott kisebbségi tulajdonrésszel